Uluslar Arası Hakemli Akademik Online Dergi - International Refreed Academical Online Journal - مجلة علمية آكاديمية محكمة رقمية دولية

Başvuru Kontrol Listesi

BAŞVURU KONTROL LISTESI

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

 1. Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayımlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verilmiştir).

  Yazı her hangi bir yerden kısmen ya da tamamen intihal edilmiş değil.

 2. Metin Palatino Linotype yazı stilinde, 11 punto büyüklüğünde Tam: 18 nk satır aralığında, paragraf arası 6 boşluğunda, sayfa üstü 4 cm, sayfa altı 2.5 cm, sol kenar3.5 cm, sağ kenar 2.5 cm boşluk bırakılarak hazırlanmalı (Dergimizin ŞABLONU ilgili yerden indirilerek yazı yüklenirse, yukarıda sayılan şartlara göre yazı hazırlanmış olur)
 3. Dipnotlar Palatino Linotype yazı stilinde, 9 punto büyüklüğünde TEK satır aralığında, paragraf arası boşluksuz olarak düzenlendi (Dergimizin belge şablonu ilgili yerden indirilerek yazı yüklenirse, yukarıda sayılan şartlara göre yazı hazırlanmış olur)

 4. Dipnotlar Kitap: İSNAD ATIF SİSTEMİNE GÖRE DÜZENLENDİ

  http://www.isnadsistemi.org/wp-content/uploads/2018/04/iSNAD-1.pdf

 5. Kaynakça: İSNAD ATIF SİSTEMİNE GÖRE DÜZENLENDİ

  http://www.isnadsistemi.org/wp-content/uploads/2018/04/iSNAD-1.pdf

 6. Yazı çeviri ya da sadeleştirme ise orjinal metin dosyası PDF formatında yüklendi

 7. Stil ve kitaplık uygulamaları için gereksinimler, Dergi hakkında bölümündeki Yazarlara Notlar, sayfasında görülebilir.

 8. Hakem ve yayın süreçlerindeki makalemle ilgili masrafları karşılamayı kabul ediyorum.
 9. Yazınızı hakem değerlendirmesi yapılan bir dergi bölümüne gönderiyor iseniz, yazarlardan bağımsız değerlendirme sağlanması için yapmanız gerekenlerigörmek için burayı tıklatınız) Yardım sayfasındaki önerilere tam olarak uyunuz.
 


DERGİMİZDE İSNAD ATIF SİSTEMİNİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN DİPNOT VE KAYNAKÇADA YAZARLARIMIZDAN ZOTERO PROGRMAINI KULLANMALARININ FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU SEBEPLE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ZOTERO KULLANIMIYLA İLGİLİ VİDEOYU İZLEMNİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.

 

Zotero Kullanımı

 

 BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR...


 

                                 Creative Commons Lisansı

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 3.0 Yerelleştirilmemiş Lisansı ile lisanslanmıştır.