Uluslar Arası Hakemli Akademik Online Dergi - International Refreed Academical Online Journal - مجلة علمية آكاديمية محكمة رقمية دولية

Amaç

Hikmet Yurdu Düşünce-Yorum Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi, 01 Ocak ve 01 Temmuz tarihlerinde yılda iki sayı olarak yayımlanan uluslararası hakemli akademik bir dergidir. (Makale kabul tarihleri: 01 Ocak tarihli sayı için 01 Ağustos - 01 Aralık; 01 Temmuz tarihli sayı için  01 Şubat- 01 Haziran).  Hikmet Yurdu, sosyal bilimler alanına dair telif ve tercüme makale, kitap tanıtımı ve sempozyum değelendirmesi gibi çalışmaları yayınlamayı amaçlamaktadır. 

 

Yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. Ayrıca intihal tespitinde kullanılan (Turnitin, eThenticate gibi) özel bir program aracılığıyla makalelerin daha önce yayımlanmamış olduğu ve intihal içermediği teyit edilir. Hakem süreci tamamlanan makalelerden 150 kelimelik öz/abstract metnine ek olarak 750 kelimelik ayrıntılı özet/summary içermesi de talep edilir.


AİMS

Hikmet Yurdu Thought-Comment Social Sciences Research Journal is an international reviewer academic journal, published on 01 January and 01 July as two issues per year. (article acceptance dates: 01 August and 01 December for the issue dates 01 January; 01 February - 01 June for the issue dates 01 June). Hikmet Yurdu aims to publish studies such as copyright and translation articles, book presentations and symposium reviews in the field of social sciences.

 


Articles submitted for publication,  double-blind review evaluated by at least two reviewer. In addition, a special program used in plagiarism detection (such as Turnitin, eTenticate) confirming that the articles have been published previously and do not contain plagiarism. In addition to the 150-word abstract, 750 words detailed summary is requested from the articles whose review process has been completed.

 

 

 

 

 
DERGİMİZDE İSNAD ATIF SİSTEMİNİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN DİPNOT VE KAYNAKÇADA YAZARLARIMIZDAN ZOTERO PROGRMAINI KULLANMALARININ FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU SEBEPLE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ZOTERO KULLANIMIYLA İLGİLİ VİDEOYU İZLEMNİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.

 

Zotero Kullanımı

 

 BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR...


 

                                                  Creative Commons Lisansı

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 3.0 Yerelleştirilmemiş Lisansı ile lisanslanmıştır.